• BIST 86.072
  • Altın 251,281
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 15 °C

Yeni öğretmen olacaklar için müjdeli haber! O süre artık uzatıldı...

Yeni öğretmen olacaklar için müjdeli haber! O süre artık uzatıldı...
Binlerce öğretmenin merakla beklediği karar çıktı. 2018 yılı itibariyle öğretmenlerin KPSS puanlarının bir sene olan geçerlilik süresi değişti. Peki başka ne gibi değişiklikler oldu. İşte öğretmenlerin KPSS puanıyla ilgili detaylar...

15 Ağustos 2018 tarihi itibariyle Resmi Gazete'de yer alan detaylara göre; Kamuya ilk defa atanacaklar için uygulanan sınav yönetmeliğinin değiştiği açıklandı.  Yayımlanan yönetmeliğin 11. maddesi ise şöyle; "KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder?' 

Resmi Gazete'de yer alan detaylarda ise;


 

"Ekli "Kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınav hakkında genel yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik"'in yürürlüğe konulmasına 657 sayılı Devlet Memurları kanunu hükümleri gereğince karar verilmiştir.

KAMU GÖREVLERİNE İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN YAPILACAK SINAVLAR HAKKINDA GENEL YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Madde 1- 18/2/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmeliğin 11 inci maddesinin birini fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.

Madde 2- Bu yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3- Bu yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür." ifadeleri yer aldı.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik'in 11. maddesi ise şöyle;

"Madde 11- KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır.

Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 839 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Lider Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.