• BIST 93.467
  • Altın 211,092
  • Dolar 5,4654
  • Euro 6,1605
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 9 °C

UEFA Avrupa Ligi'nde tarihi geri dönüş! 4-0'dan...

UEFA Avrupa Ligi'nde tarihi geri dönüş! 4-0'dan...
UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Zenit, Dinamo Minsk'e 4-0 mağlup olduğu ilk maçın rövanşında tarhi geri dönüşe imza attı.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Zenit, Dinamo Minsk'e 4-0 mağlup olduğu ilk maçın rövanşında sahasında normal süresi 4-0 bitirerek uzatmalara taşıdığı karşılaşmayı 8-1'lik skorla kazanıp tarihi bir geri dönüşe imza attı ve adını bir üst tura yazdırdı.

İlk yarıyı 23. dakikada Leandro Paredes'in golüyle 1-0 önde kapatan Zenit, ikinci yarıda 66'da Christian Noboa, 75 ve 79'da Artem Dzyuba'ın golleriyle 4-0 öne geçti ve karşılaşmanın normal süresi bu sonuçla bitti ve karşılaşmada uzatma dakikalarına geçildi.


 

Uzatma dakikalarında ilk golü konuk ekip Dinamo Minsk 99'da Seidu Yahaya'ile bulmasına rağmen üstünlüğünü koruyamadı. 

Zenit, 109'da Sebastian Driussi, 115'te Artem Dzyuba'nın penaltı golü, 120 ve uzatma dakikalarında Robert Mak ile ilki penaltı olmak üzere iki gol bularak maçı 8-1 önde bitirmeyi başardı ve adını play off turuna yazdıran taraf oldu.

UEFA'DA GECENİN SONUÇLARI TUR ATLAYAN TAKIMLAR

Avrupa futbolunun kulüpler bazındaki en önemli ikinci organizasyonunun 3. ön eleme turu rövanşlarında biten 14 karşılaşma sonucu Sigma, Ufa, AEK Larnaca, Olimpija Ljubljana, Leipzig, Kopenhag, Midtjylland, Sevilla, Torpedo Kutaisi, Molde, Cluj, Suduva, APOEL ve Olympiakos adlarını play-off turuna yazdırdı.

Alınan sonuçlar şöyle:

Kairat (Kazakistan) - Sigma (Çekya): 1-2 (0-2)

Progres Niederkorn (Lüksemburg) - Ufa (Rusya): 2-2 (1-2)

AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi) - Sturm Graz (Avusturya): 5-0 (2-0)

Helsinki (Finlandiya) - Olimpija Ljubljana (Slovenya): 1-4 (0-3)

Universitatea Craiova (Romanya) - Leipzig (Almanya): 1-1 (1-3)

Kopenhag (Danimarka) - CSKA Sofya (Bulgaristan): 2-1 (2-1)

Cluj (Romanya) - Alashkert (Ermenistan): 5-0 (2-0)

Kukesi (Arnavutluk) - Torpedo Kutaisi (Gürcistan): 2-0 (2-5)

Midtjylland (Danimarka) - The New Saints (Galler): 3-1 (2-0)

Molde (Norveç) - Hibernian (İskoçya): 3-0 (0-0)

Suduva (Litvanya) - Spartaks Jurmala (Letonya): 0-0 (1-0)

Zalgiris (Litvanya) - Sevilla (İspanya): 0-5 (0-1)

APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi) - Hapoel Beer Sheva (İsrail): 3-1 (2-2)

Luzern (İsviçre) - Olympiakos (Yunanistan): 1-3 (0-4)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 189 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Lider Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.