• BIST 109.111
  • Altın 368,941
  • Dolar 6,7333
  • Euro 7,5613
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 13 °C

Şükran Ovalı: Caner çok fedakar bir baba

Şükran Ovalı: Caner çok fedakar bir baba
Futbolcu Caner Erkin'le evli olan Şükran Ovalı, 1.5 yaşındaki kızları Mihran Ela'yla kendisini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyledi. Erkin'in çok fedakar bir baba olduğunu belirten Ovalı 'Bir kez bile sıkıldığını, yorulduğunu görme

Ünlü oyuncu Şükran Ovalı, üç yıl önce Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin ile hayatını birleştirdi. Çiftin mutlu evlilikleri kızları Mihran Ela'nın doğumuyla perçinlendi. Salgın döneminde eşi ve kızıyla birlikte evinden çıkmayan ünlü oyuncu; mutlu evliliğini, kızlarıyla hayatlarının nasıl değiştiğini, yeni projelerini GÜNAYDIN'a anlattı. Bir ara söze giren Caner Erkin, "Mesleğimden ve kamplardan dolayı çoğu zaman maalesef çok fazla ailemle bir arada olamadım. Şimdiki süreçte de ailelerimizden, sevdiklerimizden uzak kaldık. Ama sağlıklı olsunlar, bu yeterli" dedi.
ÖZLEMLER BİZİ BESLİYOR
Gözlerden uzak, mutlugörünen bir aile oldunuz.Kendi içinizde dengelerinasıl kurdunuz?
Aslında bunu biraz akışabıraktık ve ilişkimiz kendikendine o dengeyi bulduzaten. Özellikle 'Şöyle yapalım'gibi bir plan yok bencehayatta. Bunu bu süreçtedaha iyi anlıyoruz bencehepimiz, açıkçası hayat çokplana el vermiyor. Bir oyuncuve bir futbolcunun evliliğidiye ayırmıyorum amatabii ki iki çalışan insanınevliliğinin hem zorluklarıoluyor, hem de kolaylıkları.Birbirini özlemek, birbirinedaha çok sarılmakgibi... Başlarda tabii ki şunlarıdüşünüyorsun; oyuncuolduğum için çalışma saatlerininfarklılığı, Caner'inyoğun çalışma temposu,evden uzak kalması gerekenanlar, kamplar... Bu aslındailişkiye her anlamda yarayanbir durum. Ve tabii kievlilikte değişen şeyler var;birbirine olan sorumluluğununartması, aile bilincininsorumluluğunu üstlenmekgibi. Hepsi güzel şeyler.

Nasıl bir anne oldunuz?Mihran sizi nasıldeğiştirdi?
Bunun cevabı Mihran'dave cevabını ileride o verecek.Mihran, beni tabii kiçok değiştirdi. Yaşamadanbilinmeyen bir duyguymuşbu. Yeniden doğmuşgibi hissediyorum kendimi,onunla beraber her şeyiyeniden öğrendim. Bildikleriminde tekrar üstündengeçerek sindirdim. Kızımdünyanın en güzel şeyi;hayata daha da sıkı tutunmakiçin çok önemli birmotivasyonum var.
Caner Bey nasıl birbaba oldu? 'Kızlar babalarınaçok düşkün olur' derler,sizde durum nasıl?
Abartısız söylüyorumçok iyi birbaba Caner. Herşeyiyle çok fedakar.Bir kez bile sıkıldığını,yorulduğunugörmedim. Heranlamda sonsuz birfedakarlığa sahip.Çok şefkatli, aynızamanda oyun oynamayıçok seven birbaba. Vetabii ki çok büyükaşk yaşıyorlarMihran'la.
Eşiniz kızınızınbakımı konusundasize yardımcıoluyor mu?İlk gündenbugüne hep ve çokyardımcı oldu.Doğumdan sonraanneler bilirler kiuyku diye bir şeykalmıyor. Emzirmesüreci kolaygeçmiyor. Buradababaların desteğigerçekten çokmühim. Caner'inyaptıklarını hiçunutamayacağım.Beni uyuttuda, dinlendirdide. Hatta Mihranher ses çıkardığındabenden önce fırlıyorduyataktan. O yüzden desteğinihiçbir zaman unutmayacağım.Hâlâ da çok büyükbir destek.

SAĞLIKTAN ÖNEMLİSİ YOK
Evle ne kadar ilgili?Size yardımcı oluyor mu,mutfağa girer mi?
Evle de gayet ilgili amaevden daha çok Mihran'lailgili, bu da yeterli. O, Mihran'lailgilendiği zamanbenim de evdeki diğer işlerleilgilenmem kolay oluyor.
Doğum sonrası dizilerdekiküçük rollerden sonra'Evlat' oyunuyla tam anlamıylamesleğinize geri döndünüz.Salgın tiyatrolarısizce nasıl etkiler?
Her alanı çok etkiledibu salgın ancak sahneleri,sanatı daha fazla etkiliyormaalesef. İnşallah bu illettenkurtuluruz bir an önce.Kurtulduktan sonra psikolojikolarak artık eskisi gibidaha cesur adımlar atamayacağızgibi hissediyorum. Nezaman bitecek, ne olacak,nasıl ilerleyeceğiz? Bu 'yenidünya' dedikleri her neyse,ona alışabilecek miyiz, dengeleyebilecekmiyiz? Bir kezdaha anlıyoruz ki sağlıktanönemli hiçbir şey yok.Koca dünyada iki adımlıkyer kaplıyoruz, bu kapladığımızyere de sahip çıkmamızgerekiyor. 'Evlat' oyunu içinde önümüzde bir takvim yokaçıkçası şu an, en güvenlive sağlıklı dönem ne zamanolursa o zaman sahnelenir.
ARTIK HİÇBİR ŞEYİ ERTELEMEYECEĞİM
Uzun süredir evde eşinizlebirliktesiniz. Karantinadönemi nasıl geçiyor?
Bu dönem Mihran'ında en mutlu günleri. Annede, baba da sürekli evde.Şükrediyoruz, bunun kıymetinibiliyoruz. Bazen Caner,Mihran'dan uzak kalıyordu.Şimdi evde olması onun daşaşırdığı bir durum. Belkide 12 yaşından beri ilk defabu kadar uzun süre çalışmıyor.Bütün dünya acayipbir sürecin içinden geçiyor.Pozitif olmaya çalışalım.Motivasyonum Mihran'dandolayı yüksek. Bu dönemkendi adıma bana ertelememeyiöğretti. Artık hiçbirşeyi ertelememek ve planyapmamak gerektiğini farkettim.

BENİ ŞAŞIRTAN KARAKTERLERİ SEVİYORUM
Ekrana nasıl bir projeyle dönmeyidüşünüyorsunuz?
Açıkçası her zaman heyecanlandığımprojeyi önde tuttum. Benim için önemliolan şey oynadığım karakteri ne kadarsavunabileceğim, ne kadar arkasında durabileceğim...Bu karakter beni ne kadarheyecanlandırıyor, ne kadar şaşırmamaizin veriyor? Ne kadar kendi içinde, ne kadaralanında rahatça dolaşabileceğim birkarakter? Bunlara bakıyorum. İçime sinenbir projeyle geri döneceğim.
KADININ KADINA YAPTIĞI BASKI ÇOK YIPRATICI
Doğum sonrası aldığınız kilolar eleştirilmişti, şuan belki eski kilonuzun bile altındasınız...
Aslında o dönem de, bu dönem de düşündüklerimdeğişmedi. Ben konservatuvarda okuduğum dönemdede kiloluydum. Kilo bir problem mi, bir suç mu?Kadınların üzerindeki bu baskıdan gerçekten çokyorulduk. Benim o dönem üzüldüğüm şey şuydu;sadece bana değil, bir sürü kadına yapılıyor bu.Yapılan bu baskıdan, bu şekilcilikten, 'şöyleolması gerekiyor' kalıplarından çok yorulduk.Ama maalesef ki böyle yorumlar bilhassakadınlardan gelince daha çok üzülüyorsun.Bir çocuk dünyaya getirmek kolay değil veherkesin bünyesi farklı. Kilo alırsın, verirsin,veremezsin ya da anne olmasan dakilo alırsın, verirsin, vermezsin... Hayattagüzellik ya da dış görünüşten daha öteşeyler var. İnsanın içi, duruşu, yaptıkları,söyledikleri benim için her zaman dahamühim. Fark ederek ya da farkındaolmayarak yapılan bu zulüm bizi çokgeriye götürüyor.

KOMEDİYE ÇOK YATKINIM
Ağırlıklı olarakdramalarda oynadınız amaçok eğlenceli birisiniz. Farklıbir projeyle hayranlarınızasürpriz yapar mısınız?
Her zaman komedi yapmakisterim. Beni tanıyanlar,okul arkadaşlarım bilir,komediye yatkınım. İyi kimizah var her zaman. Birkarakterin güldüğünü görmezsemağladığına da inanmıyorum veyaözdeşleştirmiyorum diyeyim. Hayatgibi... O yüzden artık çok drama,komedi diye de ayrılmıyor.Hayat gibi gerçek, elle tutulur rollerher zaman beni daha çok cezbetti.Sadece komik ya da salt kötü karakterlerioynaması da çok zevkli olmuyor.
BU BAYRAM BOLCA GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA YAPACAĞIZ
Bayram size ne ifade ediyor?
Bayramlar; çocukluk, heyecanlı sabahlar,yeni kıyafetler, harçlıklar... Başka bir enerjisivar bayram günlerinin bence. Tabii eski bayramlarvar mı? Maalesef yok. Biz büyüdükçebüyüklerimiz yaşlanıyor ya da maalesef göçüpgidiyorlar. Ben de ailemden babaannemi,dedemi, amcamı kaybettim geçen zamaniçerisinde. Açıkçası onları kaybettikten sonrabayramlarım biraz daha buruk geçti. Tabiiyine de sevdiklerimizle buluşuyorduk, görüşüyorduk,şu süreçte bu da sıkıntı. Artıktelefonlaşacağız. Bu görüntülü konuşma durumunaçok alışamadım açıkçası. Bu süreçtefark ettim ki çok eski arkadaşlarımla bile ilkdefa görüntülü konuşuyoruz. Bayramımız daböyle geçecek, sağlık olsun. Bolca görüntülükonuşma yapacağız, sevdiklerimizi arayacağız.
Kızınıza bayram geleneklerini aşılamayabaşladınız mı?
Bunun için Mihran daha çok küçük amatabii kendi kendine gördüğü şeyleri zatensindirecektir.
EVLİLİK AŞKI ÖLDÜRMÜYOR SORUMLULUKLAR ARTIYOR
Evde daha otoriterolan kim? Yoksa her şeyeortak mı karar veriliyor?
Evde ben ya da Canerotorite gibi bir durum yokaçıkçası. Evliliğimizde,evimizde birbirimize karşısaygılıyız. Eğer Mihran'laya da üçümüzü ilgilendirenbir konuda karar verilecekseortak karar veriyoruz.Üzerine konuşuyoruz.Sanırım en sağlıklısı daböylesi.
'Evlilik aşkı öldürüyor'sözüne ne dersiniz?
Bence evlilik aşkı öldürmüyorama dönüştürdüğüve başka bir formasoktuğu kesin, aksi iddiaedilemez. Bir ilişkide sorumluğunyüksek ama evliliktedaha da hissettiğinbir şey bu.

İpek Tanrıyar ile Akın Akınözü'nün ortaya çıkan fotoğrafları herkesi şaşırttı! Hercai'nin yakışıklı oyuncusu Akın Akınözü ile İpek Tanrıyar meğer eskiden...

Türkan Şoray "Yaş 15-16..." paylaşımı ile hayran bıraktı! Yeşilçam'ın Sultan'ı Türkan Şoray hayranlarına sürpriz yaptı...

Arka Sokaklar'ın Rıza Baba'sı Zafer Ergin'in eşi de çok ünlü bir oyuncu... Arka Sokaklar'ın usta ismi Zafer Ergin bakın kiminle evli...

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 159 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Lider Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.