forex

En İyi Beş Yıldızlı Oteller Hangileridir?

Herkes özellikle yaz aylarında dinlenip eğlenebileceği bir otel arar. En iyi beş yıldızlı oteller hangileridir diye sorduğumuz zaman bir sıralama olmaksızın her biri hakkında bilgiler vererek ilerleyebiliriz.

Herşey dahil oteller ve Erken rezervasyon

Herşey dahil otellerin kalitelisini bulmak gerçekten zor antalya otelleri arasında en iyi otelleri bulmak için internette o otellerde konaklayanların yorumlarını dikkate almalıyız denizi nası yemekleri nasıl otel hizmeti müşterilerine davranışları otel sitelerindeki vadetiklerini yerine geitrip getirmedikleri bunların hepsini iyi araştırıp rezervasyonumuzu ona göre yaptırmalıyız. Ayrıca erken rezervasyon ciddi bir uygun fiyata tatil yapma imkanı sunuyor o nedenle erken rezervasyon yaptırabiliyorsanız yaptırın.

Antalya otelleri, İzmir otelleri, Türkiye en iyi otelleri, türkiye resort otel listesi, tatil türkiye 2017, erken rezervasyon

En iyi oteller, Otel fiyatları, Erken rezervasyon, Beş yıldızlı oteller, Tam pansiyon oteller, Otel, Antalya otel, Mersin otel, İzmir otel, İstanbul otel, Tatil otel fiyatları, tam pansiyon oteller

Türkiye'de 5 yıldızlı otel sayısı

Turizm databank’ın derlediği verilere göre, 2015 sonunda Türkiye’de belgeli 5 yıldızlı tesis sayısı 560 adede yükseldi. Tesislerin yarısı Antalya’da bulunuyor. Bu tesisler içinde 519 adedi 5 yıldızlı otel, 30 adedi de termal tesis özelliğindeki 5 yıldızlı tesislerden oluşuyor. 8 golf oteli ile farklı sınıftaki diğer 3 tesis de 5 yıldızlı belgeye sahip bulunuyor. Diğer yandan 560 adet 5 yıldızlı tesisin % 48’i Antalya’da faaliyet gösteriyor. 269 adet 5 yıldızlı oteli bulunan Antalya’yı, 85 tesis ile İstanbul, 52 tesisle Muğla, 21’er tesisle İzmir ve Ankara ve 13 tesisle Aydın izledi. Kıyı bölgelerinde yer alan 373 adet 5 yıldızlı tesisin % 72’si Antalya’da faal dudumda. Antalya’yı Muğla, İzmir ve Aydın izledi. (Turizmdatabank: KTB verilerinden derlenmiştir)

1. Barut Hemera

Hemera, barut oteller zincirinin bir halkasını oluşturmaktadır. Antalya’nın Side ilçesinde bulunmakta olan Hemera, en iyi beş yıldızlı oteller hangileridir diye sorduğumuzda ilk aklımıza gelen oldu. Çünkü hizmet kalitesinin yüksekliği, odaların çok temiz olması, yine aynı şekilde genel kullanım alanlarının da temizliği, yemek çeşitlerinin fazla, temiz ve taze oluşu.

Kesinlikle bu listeye birinci sıradan girmeyi hak eden bir otel. Otelin hiç mi kötü yanı yok diye sorulacak olursa. Tek bir olumsuz yan söyleyebilirim. Denizinin bazı noktalarındaki çakıllar… Fakat bunun içinde önlem alınmış durumda; Hemera misafirlerinin konforunu düşünerek hareketli bir iskeleyi denize koymuştur.

2. IC Hotels Santai Family Resort

IC Hotel’inde konaklamak kesinlikle mükemmel diyebilmek için veya bir başka şekilde söylersek En İyi Beş Yıldızlı Oteller Hangileridir diye sorduğumuzda IC Hotel’i de bu listeye koyabilmemiz için, Villa tipi odalarda kalmanız gerekmektedir. Çünkü sırf bu odaların ortak kullandığı fakat diğer otel misafirlerinin kullanamayacağı çok temiz bir havuzu ve çok güzel bir kafesi bulunmakta.

Odaların temizliği, yemeklerin lezzeti kesinlikle denemelisiniz dedirtecek! Denizinden de çok keyif alacağınıza garanti verebilirim. Aynı zamanda hangi yaşta olursa olsun bir çocuğunuz varsa tek tercihiniz olabilecek bir otel. Çocuklar için büyük oyun alanları, çok fazla su kaydırağı ve mini club imkânı sunuyor. Aslında onlara başka bir dünya oluşuyor diyebiliriz.

3. IC Hotels Green Place

Üçüncü sırada yine bir IC Hotel var. Çünkü doğasının güzelliği için gidilebilecek mükemmel beş yıldızlı oteldir. Yine çocuklar için çok güzel ve fazla imkânlar sunulmuştur denilebilir fakat daha sakin bir tatil hayali kuruyorsanız gidebileceğiniz bir otel… Temizliğinin üstüne yine laf söylenemez.

4. Fame Residence Lara & Spa

Hava alanına ve şehir merkezine yakın bir otel istiyorsanız ilk tercihiniz olması gereken fiyat performans açısından bakıldığında çok başarılı olan bir otel. Eğer havuz sever bir insansanız, havuz olsun ben o zaman tatile tatil derim diyorsanız da ilk tercihiniz olması gereken bir oteldir. Çünkü çok çeşitli ve çok temiz havuzlara sahip.

5. Wow Topkapı Palace

En iyi beş yıldızlı oteller hangileridir diye sorduğumuz bu yazımızda son sırayı eski ama bir o kadar güzel bu otele vermesek olmazdı. Temizlik ve yenilik açısından pek tatmin edici olmayan bu otelde çocuklarınızla çok eğlenebileceğiniz çok güzel su parkı bulunmaktadır. Bot ile neredeyse tü otel içindeki dönemeçli havuza ilerleyebilmektesiniz. Su parklarından çok keyif alacağınız, uygun fiyatlı beş yıldızlı bir oteldir. Sıralamaya aldanmaksızın her birini denemenizi tavsiye ederim.

5 yıldızlı otel mi Apart otel mi

Herkesin tatil anlayışı farklıdır. Kimi kendi yazlığında konaklamak ister, kimi 5 yıldızlı otellere gidip her şeyin önüne geleceği bir tatili tercih eder, kimi ise tüm vaktini dışarıda geçireceği için kalacağı yerin lüks olup olmamasına bakmaz ve temiz, ekonomik bir pansiyonu tercih eder. Bu liste uzar da gider. Çünkü söz konusu tatil yapmak olunca konaklama seçeneği çoktur.

Apart Otel’in Özellikleri Nelerdir?

Bu konaklama tipi ya apartman ya da villa şeklindedir. Kalınacak yerlerin içerisinde genellikle bir ya da birden fazla oda, salon ve mutfak yer almaktadır. Çoğunlukla geniş bir yapıya sahip oldukları için genelde büyük aileler tarafından tercih edilmektedir. Bu tercihin nedenlerinden bir tanesi işin maddi boyutudur. Çünkü apart otellerde kişi sayısı arttıkça kişi başına maliyet düşer. Bir daireyi ya da villayı tutup ailece kalmanız mümkündür. Yani bu konaklama tipinde kişi başı fiyat verilmemektedir. Gecelik tek bir fiyat verilir ve tüm aile konaklayabilir (Elbette kişi sınırlaması olan apart oteller de olabilir. Bu nedenle; kaç kişi kalacağınızı, bunun karşılığında ücretin ne olacağını ve odaların müsaitlik durumunu önceden görüşmenizde fayda vardır. Böylece son dakika sürprizleri ile karşılaşmazsınız)