• BIST 105.128
  • Altın 370,231
  • Dolar 6,7712
  • Euro 7,4444
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 27 °C

KYK personel alımı! Kredi ve Yurtlar Kurumu farklı kadrolara 3 bin istihdam...

KYK personel alımı! Kredi ve Yurtlar Kurumu farklı kadrolara 3 bin istihdam...
Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü (KYK) 2264 Sürekli İşçi, 330 Eski Hükümlü ve 406 Engelli işçi olmak üzere toplamda 3 bin personel alımı yapıyor. İstihdam edilecek personelin özel başvuru şartları ve ilanın detayları haberimizin içeriğinde...

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü (KYK) bünyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı pozisyonlar için toplamda 3 bin personel alımı yapılacak. Buna göre alım yapılacak pozisyonlar 2264 Sürekli İşçi, 330 Eski Hükümlü ve 406 Engelli işçi statülerinde olacak. Peki ilanların başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar...

HANGİ KADROLAR İÇİN ALIM YAPILIYOR?  


 

KYK bünyesine, 2 bin 264 Sürekli İşçi, 406 Engelli ve 330 Eski Hükümlü personel alımı yapacak. Buna göre söz konusu statüler için Güvenlik Görevlisi, Bakım Onarım Personeli, İklimlendirme Görevlisi/Kaloriferci ve Temizlikçi meslek kolunda Daimi İşçi ile Temizlikçi meslek kolunda Engelli ve Eski Hükümlü işçi alımı yapılacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELER?

- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

- 18 yaşını tamamlamış olmak.

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

- Yaptırılacak Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

- Her aday, İŞKUR'da yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilir.

- İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

- Yapılacak sınavdan sonra başarılı olan adaylardan "işe alınacağı hizmet alanında"istihdamında sakınca bulunmadığına dair SGK tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşlarından temin edilecek "çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu" istenecektir.

- İşe alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fes edilecektir.

- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırabilecektir.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELER?

- Kurumumuz taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere alınacak Güvenlik, Bakım-Onarım ve İklimlendirme Personeli ortaöğretim (lise ve dengi) düzeyindeki KPSS puanıyla Sözlü Sınav sonucuna göre belirlenecektir

- Lise mezunları için; 2016 KPSS sınavına girmiş olmak ve P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

- Temizlikçi, Engelli ve Eski Hükümlü İşçiler; ilköğretim düzeyinde, noter huzurunda çekilecek Kura sonucuna göre belirlenecektir.

- Güvenlik Görevlisi ve İklimlendirme Görevlisi/Kaloriferci için Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylar başvuru işlemlerini Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinden yapmaları gerekmektedir. Buna göre adaylar başvuru işlemlerini 27 Ağustos 2018 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.

İlanın Detayları İçin Tıklayınız...                Haber7.com / ÖZEL HABER

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 250 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Lider Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.