• BIST 98.094
  • Altın 219,049
  • Dolar 5,5554
  • Euro 6,3927
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 24 °C

(2018) e-Okul Takdir ve Teşekkür puanı hesaplama sayfası!

(2018) e-Okul Takdir ve Teşekkür puanı hesaplama sayfası!
Sömestr (yarıyıl) tatiline az bir zaman kala karne heyecanı yaşayan öğrenciler tarafından sınav sonuçlarından aldıkları notlar doğrultusunda takdir ve teşekkür puanı hesaplamasının nasıl yapıldığı merak edilerek sorgulamalara başlandı. Peki, takdir ve teş

Okulların kapanmasına sayılı günler kala öğrenci ve velilerin karne heyecanı başladı. Bununla birlikte öğrenciler de hangi belgeyi alacağını öğrenmek üzere, takdir ve teşekkür hesaplamasının nasıl yapıldığına dair araştırmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. e-Okul sistemine giriş yapılarak karne notlarını ve sonuçları kolay ve hızlı bir şekilde öğrenilebildiği gibi yine e-Okul sistemi aracılığıyla Takdir ve Teşekkür puanını hesaplama işlemi gerçekleştirebilme olanağı bulunuyor. Peki, öğrenci ve veliler tarafından sömrstr (yarıyıl) tatilinin başlayacak olmasıyla birlikte şu günlerde en çok merak edilen ve sorgulanan konu olan Takdir ve Teşekkür puanı nasıl hesaplanır? Takdir ve Teşekkür puanı hesaplama nasıl yapılır? e-Okul ile Takdir ve Teşekkür nasıl hesaplanır? İşte; e-Okul 5. 6. 7. 8. 9. sınıf takdir ve teşekkür hesaplama…

SÖMESTR (YARIYIL) TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

19 Ocak 2018 Cuma günü okullar kapanacak. 22 Ocak 2018 Pazartesi günü ise okullar 15 günlük ara tatile girecek. 5 Şubat Pazartesi günü okullar tekrar eğitim öğretim faaliyetlerine başlayacak.

TAKDİR VE TEŞEKKÜR PUANI NASIL HESAPLANIR?

Bir dersin dönem puanı sınavlardan alınan puanların, performans çalışması puanının/puanlarının, varsa proje puanının, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı derslerde ayrıca hizmet ve/veya temrin puanlarının aritmetik ortalamasından elde edilen puanın aritmetik ortalaması alınarak belirlenir.

İşletmelerde beceri eğitiminde dönem puanı, işletmedeki eğitim süresince öğretmen, usta öğretici veya eğitici personel tarafından temrin, proje, iş, deney ve hizmet değerlendirmesinden verilen puanlar, varsa telafi eğitimi süresince okulda temrin, proje, iş ve hizmetlerden aldıkları puanlar ve alanıyla ilgili yarışmalarda alınan ve işletmeye bildirilen puanların aritmetik ortalamasıdır. Aritmetik ortalama alınırken bölme işlemi virgülden sonra iki basamak yürütülür.

(2018) e-Okul Takdir ve Teşekkür puanı hesaplama sayfası!

TAKDİR VE TEŞEKKÜR PUANLARI NELERDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yer alan bilgilere göre;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 den aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesiile ödüllendirir.

Üstün başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilere ise okulun iftihar listesinde yer verilir.

TAKDİR VE TEŞEKKÜR PUANI HESAPLAMADA AĞIRLIKLI PUAN NEDİR?

Bir dersin ağırlığı, o dersin haftalık ders saati sayısına eşittir. Örneğin Dil ve Anlatım dersi haftada 5 saat okutuluyorsa ağırlığı 5’tir. Ders puanı ile haftalık ders saati çarpılır ve o dersin ağırlıklı puanı hesaplanır. Örnek: Dil ve Anlatım dersinin haftalık ders saati 5, yıl sonu puanı ise 75 olsun.Bu durumda Dil ve Anlatım dersinin ağırlıklı puanı:5×75=375 olacaktır.

KARNE PUAN DEĞERLERİ VE DERECELERİ NELERDİR?

Öğrencilerin dönem içinde almış oldukları puanlar ve bu puanlara karşılık gelen değerler şunlardır;

0 – 49,99 puan aralığı geçmez,

50,00 – 59,99 puan aralığı geçer,

60,00 – 69,99 puan aralığı orta,

70,00 – 84,99 puan aralığı iyi,

85,00 – 100 puan aralığı pekiyi olarak kabul edilir.

E-OKUL’DAN TAKDİR VE TEŞEKKÜR PUANI NASIL ÖĞRENİLİR?

Takdir-teşekkür hesaplama, E-Okul üzerinden yapılabilir. Hesaplamanın yapılabilmesi için, öğretmenler tarafından öğrencilerin tüm ders notlarının sisteme girilmiş olması gerekir. Not girişleri yapıldıktan sonra, yıl sonu başarı puanı kontrol edilir.

Yıl sonu başarı puanı, öğrencinin hangi belgeyi alacağını belirler. Yıl sonu başarı puanı; 70,00 - 84,99 aralığında olanlar teşekkür belgesi, 85,00 - 100 aralığında olanlar da takdir belgesi almaya hak kazanır.

2018 E-OKUL TAKDİR VE TEŞEKKÜR PUANI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN!

(2018) e-Okul Takdir ve Teşekkür puanı hesaplama sayfası!

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 351 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Lider Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.